bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 17 grudnia 2020
  • 2 stycznia 2021
  • wyświetleń: 955

E-witryna. Artystyczne okno na świat - Banialuka na czas pandemii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

W tym roku miała odbyć się w Bielsku-Białej 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. Niestety - pandemia pokrzyżowała plany i impreza została przeniesiona na maj 2022 roku. W ramach rekompensaty Teatr Lalek Banialuka dzięki wsparciu ministerstwa kultury zyskał dwie nowoczesne strony internetowe - dla teatru i dla festiwalu. Będą one platformami do prezentacji dokonań artystycznych i prowadzenia działań edukacyjnych Teatru. Będą też służyć festiwalowi.

banialuka
Wizerunek graficzny Teatru Banialuka w Bielsku-Białej


Rok 2020 zapowiadał się w Banialuce znakomicie. 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej miała zaprezentować naszej publiczności najciekawsze wydarzenia artystyczne ostatnich dwóch lat z kraju i zza granicy. Mieliśmy poczuć siłę i ekspresję teatru, który nie zna granic - teatru sztuki lalkarskiej. Jednak z powodu globalnej epidemii, festiwal najpierw przełożono na jesień, by w rezultacie odwołać to wyczekiwane przez Bielszczan i środowisko lalkarskie wydarzenie.

W związku z odwołaniem festiwalu Teatr był zobligowany do zwrotu wszystkich środków finansowych, które otrzymał w ramach dotacji i wsparcia sponsorskiego. Wykorzystał jednak możliwość aplikowania w programie ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury i w ramach zadania dodatkowego uruchomionego dla instytucji, realizuje budowę dwóch nowoczesnych stron internetowych (dla teatru i dla festiwalu).

Dwie całkiem nowe strony internetowe powstały w ramach projektu „E-witryna. Artystyczne okno na świat”. Będą szansą na bogate relacjonowanie działalności artystycznej teatru oraz przygotowań i przebiegu festiwalu. Pozwolą budować oraz cyfrowo udostępniać coraz bogatsze archiwum artystyczne, zarówno widzom, jak i osobom zawodowo zajmujących się sztuką. Nowoczesne strony internetowe Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej oraz Teatru Lalek Banialuka, będą platformami prezentacji dokonań artystycznych i działań edukacyjnych. Pozwolą na pełne relacjonowanie procesów twórczych w teatrze, efektów w postaci premier oraz przygotowań i przebiegu festiwalu.

- Chcąc skutecznie realizować nasze cele statutowe, musimy konkurować z dziesiątkami wydarzeń komercyjnych. Konieczne zatem było stworzenie narzędzi w postaci nowoczesnych stron internetowych festiwalu i teatru oraz zbudowanie spójnej komunikacji wizualnej, promującej obie te marki oraz sztukę wysoką. W ramach komunikacji z widzem są opracowane m.in. slogan teatru - nasza myśl przewodnia i wartość jaką niesiemy dla świata, odpowiednia kolorystyka, typografia, wzorce materiałów wizualnych zarówno w zastosowaniu wirtualnym jak i materialnym - zapowiadają pracownicy Banialuki.

- Liczymy na to, że realizacja zadania pn. „E-witryna. Artystyczne okno na świat” w znaczący sposób pomoże nam w odbudowaniu utraconej na skutek pandemii widowni - dodają.

Wraz z Nowym Rokiem Banialuka zaprasza widzów do wirtualnych odwiedzin Teatru! Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obie strony internetowe - Teatru Lalek Banialuka oraz Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej ruszyły 29 grudnia.

ar / bielsko.info, źródło: Teatr Lalek Banialuka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj