• 25 maja 2020
  • wyświetleń: 2257

Sukces bielskiej zawodniczki w światowych zawodach

Anna Kowalska, zawodniczka bielskiego klubu Atemi, wygrała konkurencję kata indywidualne w kategorii U21 (młodzieżowców), podczas światowych e-zawodów karate kata "Sportdata E-Tournament World Series", które odbywały się korespondencyjnie w dniach 12-23 maja.

Sportdata wprowadziła nowy sposób internetowych zawodów sportowych o nazwie „eTournament”. E-Turnieje całkowicie zmieniły sposób konkurowania w turniejach sztuk walki. W przeciwieństwie do tradycyjnego turnieju, eTournaments sprawia, że konkurowanie jest prostsze, łatwiejsze i bardziej opłacalne. Można dołączyć z dowolnego miejsca na ziemi, bez kosztów podróży i zakwaterowania. Można rywalizować z profesjonalistami i amatorami, sportowcami z całego świata i doskonalić swoje umiejętności.

Każdy zawodnik chcący brać udział w e zawodach, musiał nagrać i wstawić wykonane kata (układ formalny) na obsługiwaną platformę wideo np. YouTube lub przesłać adres URL zamieszczonego nagrania, aby sędziowie mogli ocenić wykonane kata w ciągu 24 godzin dla każdej rundy. Dało to, każdemu zawodnikowi taką samą szansę z różnych stref czasowych. W każdym nagraniu zawodnik musiał pokazać odpowiedni kod z obrazem w celu zweryfikowania, czy nagranie odbyło się we właściwym czasie. Wykonanie kata oceniało 5 sędziów z uprawnieniami World Karate Federation (WKF).

Anna Kowalska w drodze do złotego medalu pokonała w pierwszej rundzie Romane LEITAO z Francji, kolejna wygrana runda z Susanna SANTORO z Włoch. W walce o wejście do finału pokonała Marisse MEANDRO z Kanady, a w finale Jennifer REGIS z Włoch.

Nagranie finałowego kata o nazwie Gojushiho Dai, prezentowane przez Annę Kowalską.

W tej samej konkurencji na 9. miejscu uplasowała się Joanna Janota
W konkurencji seniorek Anna Kowalska uplasowała się tuż za podium a Joanna Janota na 9. pozycji.
Pozostałe miejsca punktowe wywalczone przez zawodników Atemi:
  • Kaja Bednarowicz - 5. miejsce e kata indywidualne juniorek,
  • Wiktoria Olma - 9. miejsce e kata indywidualne juniorek,
  • Joanna Janota - 17. miejsce e kata indywidualne juniorek,
  • Dominik Świgost - 9. miejsce e kata indywidualne młodzików,
  • Krzysztof Karwowski - 17. miejsce kata indywidualne juniorów i juniorów młodszych.

W e zawodach karate kata wzięło udział 568 zawodniczek i zawodników z 239 klubów z 58 państw.