Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 marca 2020
  • 24 marca 2020
  • wyświetleń: 1467

Odwołane kolejne imprezy kulturalne w mieście

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa zapadła decyzja o odwołaniu kolejnych imprez kulturalnych, które miały się odbyć w najbliższych dniach w Bielsku-Białej.

XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu „Sacrum in Musica”
Kolejne imprezy kulturalne w mieście zostały odwołane. · fot. BCK


Nie odbędzie się zaplanowany na 20-23 kwietnia 21. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu Sacrum in Musica.

Z tego samego powodu na jesień zostaje przeniesiony 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, który pierwotnie miał odbyć się w dniach 26-30 maja.

- Nie odwołujemy Festiwalu, chcemy być mimo wszystko optymistami i przenosimy go tylko na czas późniejszy. Uznaliśmy, że terminem na tyle odległym, by dać szansę powodzenia jest okres pomiędzy 25 września a 03 października. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Zespołami, które też są w trudnej sytuacji i nie wszystkie mogą ostatecznie potwierdzić swą obecność. Jak tylko będzie to możliwe (a wierzymy, że będzie), poinformujemy o skali i długości naszego Festiwalu - przekazał nam Jacek Popławski, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Lalek Banialuka.

Program tegorocznego festiwalu jest już ustalony, lista zaproszonych teatrów i spektakli została ogłoszona. Banialuka uzyskała pieniądze na jego zrealizowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od miasta Bielska-Białej, imprezą tradycyjnie zainteresowali się sponsorzy.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.