bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 maja 2020
  • wyświetleń: 1646

Konkurs na najpiękniejsze ogródki w Bielsku? Pomysł radnego

Radny Rady Miasta, Roman Matyja wystosował do prezydenta interpelację w sprawie zorganizowania w naszym mieście konkursu na najpiękniejszy ogródek przydomowy. Być może w dobie pandemii, kiedy wiele osób wybiera częściej jako miejsce wypoczynku tereny bliskie miejscu zamieszkania, taka inicjatywa zachęciłaby mieszkańców do zadbania o własne tereny zielone.

- Nasi mieszkańcy posiadający ogródki przydomowe, a także niektóre osoby mieszkające we wspólnotach mieszkaniowych, przed swoimi lokalami, przystępują na wiosnę do corocznych prac pielęgnacyjnych. Nieraz powstają tu cuda natury. Aby mogli pochwalić się swoim dziełem proponuję, żeby miasto zorganizowało konkurs na najpiękniejszy ogród w Bielsku-Białej - argumentuje samorządowiec.

Roman Matyja ma pomysł, by konkurs podzielić na kilka kategorii, np. ogrody przy domach jednorodzinnych, przy domach wielorodzinnych, przy budynkach należących do zasobów ZGM oraz przy kamienicach. W konkursie nie mogłoby zabraknąć nagród za najciekawsze propozycje.

- Wydaje mi się, że pomysł cieszyłby się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców - pisze radny.

Co na to prezydent miasta, dowiemy się w najbliższym czasie.

ar / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.