bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 maja 2020
  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 1120

Więźniowie uszyli 570 maseczek dla Domu Opieki "Samarytanin"

W Bielsku-Białej w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #Resort Sprawiedliwości Pomaga, funkcjonariusze przekazali dziś 570 sztuk maseczek ochronnych uszytych przez więźniów. Trafiły one do podopiecznych Domu Opieki „Samarytanin”.

Do "Samarytanina" trafiły maseczki uszyte przez więźniów Zakładu Karnego w Bielsku-Białej - 22.05.2020 · fot. Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie


570 uszytych przez więźniów maseczek funkcjonariusze przewieźli dziś z Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie do Domu Opieki „Samarytanin”. Tam przekazano je na ręce dyrekcji placówki. To już druga partia maseczek z więzienia, które pomogą w ochronie zdrowia 89 pensjonariuszy domu pomocy społecznej. Zakład chce kontynuować pomoc.

Funkcjonariuszki działu penitencjarnego, psycholog i wychowawczyni, już od niemal 2 tygodni realizują program resocjalizacyjny z zakresu kształtowania kompetencji społecznych „Nić empatii”. Jego celem jest modelowanie u skazanych prawidłowej postawy obywatelskiej, zwłaszcza w zakresie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności. Obok zajęć warsztatowych na temat wartości, istotnym elementem programu są zajęcia praktyczne, w czasie których więźniowie szyją maseczki ochronne. Wiedzą, że zostaną one przekazane osobom potrzebującym i szczególnie narażonym na ryzyko zachorowania na COVID-19. Pomaga to wzbudzać w osadzonych wrażliwość na potrzeby innych osób i uczyć ich bezinteresownych zachowań.

Współpraca bielskiej jednostki penitencjarnej z Domem Opieki „Samarytanin” trwa już od kilku lat. Funkcjonariusze starannie dobierają skazanych, których zatrudniają do prac na rzecz domu opieki. W placówce osadzeni zajmowali się dotąd drobnymi pracami remontowymi i dbali o tereny zielone. W dobie epidemii, gdy zatrudnienie więźniów poza jednostką penitencjarną jest bezwzględnie wstrzymane, osadzeni nie wychodzą do pracy - także do „Samarytanina”. Funkcjonariusze Służby Więziennej postanowili jednak nadal wspierać placówkę. Dzięki akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga znów jest to możliwe.

ar / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.