bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2020
  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2749

Mieszkańcy zgłaszali pomysły na Park za Ratuszem

Nad rzeką Białą w parku przy bielskim Ratuszu 8 grudnia można było porozmawiać o tym, jak zintegrować rzekę z miastem. Ustawiono tam punkt konsultacyjny Biura Rozwoju Miasta, które zaprosiło do rozmów bielszczan.

Mieszkańcy zgłaszali pomysły na Park za Ratuszem
Mieszkańcy zgłaszali pomysły na Park za Ratuszem · fot. UM Bielsko-Biała


Podczas spotkania warsztatowego mieszkańcy rozmawiali z pracownikami Biura Rozwoju Miasta na temat swoich pomysłów, jak zagospodarować tereny wzdłuż rzeki Białej. - Od kilku lat przygotowujemy plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru, który liczy 40 hektarów. Ze względu na zmiany klimatyczne musimy się odwracać do rzeki. Potrzebujemy wody i zieleni w mieście. Nasza rzeka przez swoje usadowienie w betonowym korycie jest bardzo specyficzna. Po trzech dniach deszczu potrafi wylewać. Dlatego mamy swoje pomysły na rzekę, lecz również jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Swoje pomysły przekazali nam już m.in. seniorzy, a także dzieci. To bardzo niekonwencjonalne i niczym nieskrępowane projekty. Generalnie propozycje idą w kierunku dojścia do rzeki. Jest szansa powstania na bazie tych pomysłów wspólnej wizji - mówiła główna projektantka tego planu Maria Witosławska z Biura Rozwoju Miasta.

Mieszkańcy zgłaszali pomysły na Park za Ratuszem
Mieszkańcy zgłaszali pomysły na Park za Ratuszem · fot. UM Bielsko-Biała


Pracownicy Biura Rozwoju Miasta już od półtora roku zajmują się tym zagadnieniem. Zorganizowali warsztaty i spotkania, a teraz podczas konsultacji słuchali, jakie są oczekiwania mieszkańców. Czekamy na wypracowane rozwiązania.

O tym, jak otworzyć miasto Bielsko-Białą na przepływającą przez nie rzekę Białą, dyskutowano 29 stycznia w bielskim Ratuszu. W spotkaniu udział wzięli zastępca prezydenta miasta Przemysław Kamiński, radni Rady Miejskiej z wiceprzewodniczącym Piotrem Ryszką na czele, szef Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Stanisław Gawlas, przedsiębiorcy, architekci, naczelnicy i pracownicy Urzędu Miejskiego. Więcej o tym portal bielsko.info pisał tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.