bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1457

MZD zakończył kilka inwestycji drogowych na mniejszych drogach

Zbliża się koniec roku, a to również dla drogowców okres domykania rozpoczętych wcześniej robót drogowych. O dużych inwestycjach informujemy na bieżąco, dziś garść dobrych wieści z tych mniejszych, choć także ważnych - szczególnie dla lokalnych społeczności.

Nowy sięgacz na ulicy Pocztowej
Nowy sięgacz na ulicy Pocztowej · fot. MZD Bielsko-Biała


Od niedawna komfortowo można dojechać do placówek oświatowych zlokalizowanych u rozwidlenia ulic Pocztowej i Srebrnej w Cygańskim Lesie. Ponad 70-metrowy sięgacz wykonano ze ścieralnej warstwy betonu asfaltowego, a jego łączna powierzchnia wynosi 375m kw. Wzdłuż nowej konstrukcji jezdni wykonano także drenaż i ułożono 150 metrów krawężnika betonowego. W ramach prac poszerzono także wlot na ul. Pocztową. Koszt inwestycji to 186 tys. zł.

Ulica Bolesława Prusa po remoncie
Ulica Bolesława Prusa po remoncie · fot. MZD Bielsko-Biała


Jak nowa wygląda także ul. Bolesława Prusa. W ramach odtworzenia nawierzchni po robotach prowadzonych tu wcześniej przez bielską spółkę AQUA S.A. wyremontowano 230-metrowy odcinek ulicy. W ramach zadania wymieniono nawierzchnie jezdni na całej jej długości. Prócz tego we współpracy z wykonującą tu prace gazownicze firmą Pan-Gaz S.A., pod nadzorem MZD, wymieniono nawierzchnię lewostronnego chodnika wraz z zabudową nowego krawężnika i obrzeża jezdni. AQUA S.A. wyremontowała tu także studnie kanalizacyjne. Kwota przeznaczona przez MZD na remont ul. Bolesława Prusa wyniosła 170 tys. zł.

Ulica Małej Straconki po inwestycji MZD
Ulica Małej Straconki po inwestycji MZD · fot. MZD Bielsko-Biała


Kolejna inwestycja została wykonana na ul. Małej Straconki. W ramach zadania, w sąsiedztwie usytuowanego tu przepustu, uporządkowano sprawy własnościowe gruntu, skorygowano geometrię wlotu drogi, wymieniono nawierzchnię jezdni wraz z podbudowami. Powstała tu także nowa kanalizacja deszczowa, przebudowano sieć gazową oraz zamontowano nowe bariery drogowe. Inwestycja zamknęła się w kwocie prawie 233 tys. zł.

Nowa zatoka oraz chodnik przy ulicy Zapłocie Duże
Nowa zatoka oraz chodnik przy ulicy Zapłocie Duże · fot. MZD Bielsko-Biała


W ramach zadania pod nazwą „Rozbudowa ul. Zapłocie Duże w Bielsku-Białej - budowa zatoki postojowej” w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 31 powstała nowa zatoka postojowa oraz nowy chodnik. Przy okazji przebudowano znajdującą się w tym miejscu sieć energetyczną oraz kanalizacje deszczową. Koszt tej inwestycji to niespełna 194 tys. zł.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.