bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2198

Pociągi wróciły na trasę Bielsko-Biała - Kalwaria Zebrzydowska

Pociągi wróciły na trasę Kalwaria Zebrzydowska - Bielsko Biała. Podróżni mogą korzystać z nowych przystanków w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie oraz na stacji w Andrychowie. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowane są ze środków unijnych.

Pociąg
Pociągi wróciły na trasę Bielsko-Biała - Kalwaria Zebrzydowska · fot. bielsko.info


Zakończył się pierwszy etap prac na linii między Wadowicami a Andrychowem. Wracają bezpośrednie połączenia koleją z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony do województwa śląskiego. Dla podróżnych udostępnione zostały przystanki w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie oraz stacja Andrychów. Perony mają oświetlenie oraz są oznakowane. Będą wyposażone w wiaty i ławki. W kolejnym etapie prac prowadzona będzie przebudowa min. przejazdów kolejowo - drogowych, oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Ponadto od 14 marca 2021 roku zaplanowano rozpoczęcie budowy mijanki w Barwałdzie Średnim.

- Wykonany został istotny zakres robót, pozwalający na przejazd pociągiem z Wadowic do Andrychowa. Kolejowe inwestycje, pomimo ograniczeń związanych z pandemia są kontynuowane. Współpracujemy z wykonawcami, w budowaniu coraz lepszej kolei - powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Wszystkie prace w ramach projektu PLK na trasie Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Andrychów zostaną zrealizowane do końca roku 2021 roku. Efektem będzie krótszy o kilkanaście minut czas podróży. Sprawniejsze i bezpieczniejsze będą przejazdy regionalne oraz z Małopolski do województwa śląskiego. Istotną korzyścią dla podróżnych staje się zwiększenie dostępności do kolei.

Możliwości przejazdów na jednotorowej trasie zwiększy budowa mijanki w Barwałdzie Średnim. Przewoźnicy będą mogli uruchomić dodatkowe pociągi.

Prace, realizowane są w ramach projektu o wartości 129 mln zł: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice - granica województwa” (Etap I). Zakończenie inwestycji zaplanowano w 2022 r. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

mp / bielsko.info, źródło: PKP PLK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.