bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 grudnia 2020
  • 27 grudnia 2020
  • wyświetleń: 6614

[FOTO] Można już przejechać przez rondo u zbiegu Cieszyńskiej i Lompy

Warunki pogodowe opóźniły budowę nowego ronda, ale obietnica oddania go do ruchu jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia została dotrzymana. W środę, 23 grudnia rondo wraz z przyległymi do niego odcinkami ulicy Cieszyńskiej (do ul. Mikołaja Kopernika wraz z połączeniem z ul. Jana Sobieskiego oraz kilkadziesiąt metrów jezdni w kierunku ronda Hulanka) włączono do ruchu.

Można już przejechać przez rondo u zbiegu Cieszyńskiej i Lompy - 23.12.2020 · fot. MZD Bielsko-Biała


W obrębie jezdni wszystkie prace drogowe wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym zostały wykonane w całości. Drogowcy nie opuszczają jednak tego miejsca. Pozostały bowiem jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe nie mające jednak wpływu na płynność i bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie. Nowe rondo nie tylko usprawnia komunikację, ale też wyprowadza dodatkową jezdnię do mających tu powstać: parkingu wielopoziomowego oraz Muzeum Bajki i Animacji Studia Filmów Rysunkowych.

- Dzięki budowie sporego muru oporowego udało się powiększyć plac, który będzie także służył jako parking dla przyjeżdżających tu autokarów. Powierzchnia placu na razie nie zostanie przykryta docelową nawierzchnią, a jedynie utwardzona. Ostatecznego kształtu nabierze dopiero po zakończeniu budowy parkingu wielopoziomowego - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.