bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1268

[FOTO] Zakończył się remont Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych został wyremontowany. W tym roku modernizacji poddano trzecie i czwarte piętro budynku przy ulicy Juliusza Słowackiego 45.

Zakończył się remont Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - 28.12.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


W grudniu Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zakończył prace remontowe na III i IV piętrze w budynku Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Bielsku-Białej przy ul. Juliusza Słowackiego 45. Polegały one na wylaniu nowych posadzek i położeniu podłóg, renowacji tynków wewnętrznych, malowaniu i oblicowania ścian, wstawieniu nowej stolarki drzwiowej i okiennej. Zaaranżowane zostały nowe toalety wraz z armaturą i ceramiką sanitarną. Przy okazji wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną.

Wyremontowana została także klatka schodowa - są nowe stopnie i podesty schodowe oraz poręcze. Modernizacji doczekały się też schody zewnętrzne. Wykonano również zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku. Polegało ono na wydzieleniu stref pożarowych w przychodni przez montaż stolarki drzwiowej o odporności ogniowej. Doprowadzono nowe przyłącze zewnętrzne wody oraz zainstalowano hydrant. Wprowadzono też system oddymiania klatki schodowej przez zamontowanie klap oddymiających i drzwi napowietrzających, powstał system sygnalizacji pożaru.

- Sama nazwa placówki zobowiązuje do tego, aby wszystkie dzieci, które musza z niej korzystać, mogły odbywać zajęcia czy też terapie w godziwych warunkach. Sukcesywnie dążyliśmy do tego, aby obiekt zmodernizować i doposażyć. To zadanie było trudne i bardzo pracochłonne, dlatego jego realizacja trwała parę lat. Obecnie zakończyliśmy całkowity remont wnętrza placówki, a wyposażenie, które zakupiliśmy w porozumieniu z nauczycielami i terapeutami, na pewno sprawi, że zajęcia tu prowadzone będą miały dobre efekty - podkreśla zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Trzeba przypomnieć, że obecna modernizacja to kontynuacja wykonanych w latach wcześniejszych prac remontowych na kondygnacjach parteru, I i II piętra w budynku poradni. - Możemy powiedzieć, że wieloletni remont naszego budynku właśnie się zakończył. Elementy remontowane w różnych latach połączyła klatka schodowa, która w całym budynku od parteru po czwarte piętro została zmodernizowana. Na trzecim piętrze właściwie wszystko zostało na nową zrobione. Szczególnie cieszą nas gabinety do indywidualnej pracy z dzieckiem. Dużym ułatwieniem, zwłaszcza podczas wykonywanych badań i obserwacji, są pokoje z lustrem weneckim, które mamy na każdym piętrze - informuje dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Bielsku-Białej Małgorzata Salamon.

Wartość wykonanych prac wyniosła 2,2 mln zł. Realizowano je od czerwca do grudnia br. Projektantem remontu było Studio S1 - Marek Stojanowski, a wykonawcą firma BUD-MAL - Marzena Mędrala. - Wykonane prace poprawiły standard użytkowy i bezpieczeństwa pożarowego budynku, który jest bardzo ważny ze względu na pełnioną funkcję społeczno-terapeutyczną dla mieszkańców naszego regionu - mówi naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Jan Pacia.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.